strona główna
strona główna
wydarzenia
wydarznia

Wydarzenia

Ruszamy z budową

Ritex Logistic Operator ma przyjemność ogłosić zakończenie postępowania przetargowego na budowę intermodalnego wielofunkcyjnego centrum logistycznego w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Generalnym wykonawcą została wybrana firma Trasko Invest Sp. z o.o. z Ostrzeszowa. W dniu wczorajszym tj. 14 września br. została podpisana umowa oraz odbyło się przekazanie działki Ritex dla wykonawcy. Nadzór inwestorski będzie pełniło Przedsiębiorstwo Budowalne MIKKO Michał Domagała z Głogowa. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to 30 czerwca 2018 roku. Gratulujemy zwycięzcy firmie Trasko oraz dziękujemy bardzo wszystkim pozostałym uczestnikom przetargu, życząc im powodzenia w innych projektach.

więcej >>>

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach już za nami! W dniach od 5 do 8 września br. Dolnośląski Klaster Lotniczy przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspólnie Ritex Logistic Operator wystawił się z własnym stoiskiem. Kielecki Salon Obronny to kolejne pod względem wielkości po paryskich Eurosatorach i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świad...czą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Tegoroczna jubileuszowa edycja MSPO odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy i podobnie jak w 2016 wypadła rekordowo. Na tym wielkim wydarzeniu pojawiali się wystawcy niemal z całego świata. Oprócz Polski przyjechały firmy z Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wśród wystawców znaleźć można było największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Swoje osiągnięcia militarne zaprezentowało aż 614 firm z 30 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 22 tysiące gości. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej. Targi MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

więcej >>>

Ritex Logistic Operator został partnerem strategicznym tegorocznej edycji Oktoberfest 2017!

Ritex Logistic Operator został partnerem strategicznym tegorocznej edycji Oktoberfest 2017! Już za 2 tygodnie 15 września 2017r. o godz. 18:00 w należącym do Muzeum Miejskiego Arsenale we Wrocławiu odbędzie się INTERNATIONAL OKTOBERFEST. To największe biznesowe wydarzenie w regionie organizowane wspólnie przez izby gospodarcze: Brytyjsko-Polską Izbę Handlową, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK i Amerykańską Izbę Handlową. Wydarzenie jest organizowane corocznie od 13 lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli biznesu z Dolnego Śląska.

więcej >>>

Relacja z otwarcia fabryki BORGERS CS Polska

BORGERS CS Polska otworzyła 24 sierpnia br. na terenie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Złotoryi swoją najnowszą fabrykę. Jest to pierwsza inwestycja niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive w Polsce. Firma zamierza zainwestować w I etapie ponad 127 mln zł , a docelowo ponad 220 mln zł . Borgers początkowo stworzy 100 nowych miejsc pracy w regionie, a latach 2019 - 2020 zwiększy zatrudnienie do 500 - 600 pracowników. W uroczystym otwarciu fabryki wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. W otwarciu nowoczesnej inwestycji wzięli również udział Prezes LSSE S.A. Witold Lech Idczak oraz wiceprezesi : Dorota Giżewska i Krzysztof Sadowski oraz przedstawiciele Ritex Logistic Operator .

więcej >>>

Audycja Polskie Radio 26-VII-2017

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji Klaudiusza Madeja z Polskie Radio dla Zagranicy - Redakcja Polska na temat Intermodalnego logistycznego Centrum Badawczo Rozwojowego Ritex Logistic Operator w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

więcej >>>

Zaproszenie na otwarcie fabryki BORGERS POLSKA Sp. z o. o. w Złotoryi

Zaproszenie na otwarcie fabryki BORGERS POLSKA Sp. z o. o. w Złotoryi to kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator.
Niemiecki koncern Borgers SE & Co. KGaA to grupa kapitałowa z główną siedzibą w Bocholt, funkcjonująca na międzynarodowym rynku, która zatrudnia łącznie ponad 7 000 pracowników na całym świecie. Grupa Borgers specjalizuje w produkcji tekstyliów dla przemysłu motoryzacyjnego. Oddział i fabryka Borgers w Polsce znajduje się na terenie Legnickiej Specjalnej S...trefy Ekonomicznej w podsterfie Złotoryja. Na powierzchni 10,8 ha jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona produkcja systemów wygłuszeniowych do samochodów ciężarowych a docelowo w firmie znajdzie zatrudnienie 600 pracowników. Kolejny drugi i trzeci etap rozbudowy fabryki Borgersa w Złotoryi jest planowany na lata 2018-2020 tak więc zbiegnie się to mi.in z otwarciem wielofunkcyjnego intermodalnego centrum logistycznym Ritex w Legnickim Polu, które zaplanowane zostało na koniec II kwartału 2018 roku.

więcej >>>

Ritex Logistic Operator członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Jest na miło poinformować, że z dniem 19 lipca br. Ritex Logistic Operator został wpisany w poczet członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa AHK Polska (Deutsch-Polnische Industrie- und Handelskammer AHK Polen) jest nie tylko izbą bilateralną z największą ilością firm członkowskich w Polsce, ale również jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od dwudziestu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych a Ritex Logistic Operator będzie się mi.in. udzielał w sekcji logistycznej izby.

więcej >>>

Ritex Logistic Operator rozszerza działalność o spedycję morską

Ritex Logistic Operator rozszerza działalność o spedycję morską. We współpracy z ROHLIG SUUS Logistics rozpoczęliśmy obsługę kompleksowego chłodniczego importu warzyw i owoców z Egiptu do Polski. Dnia 4 lipca br. otrzymaliśmy list intencyjny od Röhlig Suus zapewniający o dalszej współpracy z powstającym Intermodalnym Logistycznym Centrum Badawczo – Rozwojowym w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Gmina Legnickie Pole, którego uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 30 czerwca 2018 roku.

więcej >>>

Lipcowe wydanie magazynu miesięcznika Kapitał Polski o RITEX

Serdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu miesięcznika Kapitał Polski a w nim w dziale Gospodarka na stronie 25 artykułu pt." Drony będą pomagać w intermodalmnym centrum logistycznym". Pełne wydania lipcowego magazynu Kapitał Polski można pobrać za darmo pod tym adresem: http://kapitalpolski.pl/wp-content/uploads/2017/07/kapital_polski-2017-07-www.pdf

więcej >>>

Strefa Biznesu Gazety Wrocławskiej - Intermodalne logistyczne centrum badawczo-rozwojowe RITEX LOGISTIC OPERATOR

Serdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu Strefa Biznesu Gazety Wrocławskiej:

http://www.gazetawroclawska.pl/strefa-biznesu/a/intermodalne-logistyczne-centrum-badawczorozwojowe-ritex-logistic-operator,12248881/?czy_podglad=t

 

więcej >>>

IV Spotkanie Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego w VW Polkowice

Dania 22 czerwca br. w zakładzie VW Polkowice odbyło się kolejne czwarte już spotkanie członków Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM) przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz firm z branż około towarzyszących zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Grupa Logistyczna działająca p...rzy klastrze zrzesza w swych szeregach specjalistów, ekspertów, menadżerów oraz kadrę kierowniczą, która odpowiada za zarządzanie logistyką w swoich przedsiębiorstwach.

Celem naszego ostatniego spotkania było przedstawienie nowych członków oraz poznanie dobrych praktyk w obszarze logistyki na przykładzie "case study" zakładu produkcyjnego VW w Polkowicach. Dziękujemy bardzo Panu Bogdanowi Gniewek za oraz Panu Marcinowi Aksamitowi ze strony VW Polkowice za owocne szkolenie a także zwiedzenie fabryki. Kolejne spotkanie naszej Grupy Logistycznej odbędzie się już po wakacjach we wrześniu br.

więcej >>>

Rozpoczęcie dystrybucji krajowej dla Carrefour

Kolejne wielkie wydarzenie dla Ritex Logistic Operator! W środę 12 lipca 2017 z magazyn Ritex przy ul. Hangarowej 5 w Legnicy opuściło pierwsze zamówienie od Carrefour Polska dla Meray. Jutro rano zostanie dostarczone do centrum logistycznego Carrefour w Bydgoszczy. Jest to kolejna sieć handlowa w Polsce po Auchan, Stokrotka i Żabką do której Ritex podjął się dystrybucji krajowej w ostatnim roku. Już wkrótce wspólnie z Meray rozpoczniemy dystrybucję dla nowego klienta na Białorusi, szczegóły już niebawem.

więcej >>>

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wydania Wiadomości TV Legnica o godz. 17:40 w telewizji regionalnej Dami TV z reportażem dotyczącej nowej inwestycji Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Zapraszamy państwa do programu telewizji regionalnej Dami TV o nowej inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wartej 30 mln PLN. Inwestorem jest polska firma Ritex Logistic Operator , dla której Instytut INTL koordynuje cały projekt oraz pomaga wdrażać najnowsze rozwiązania logistyczne, w tym drony do praktycznego zastosowania w obiektach wielkopowierzchniowych. Planowane otwarcie inwestycji w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest przewidziane na drugi kwartał 2018 roku.

http://www.damitv.pl/wiadomosci/10936,okiem-kamery-logistyka-przyszlosci-czyli-nowa-inwe

więcej >>>

Seminarium „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju”, polsko-francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji

Ritex Logistic Operator nieustannie angażuje się w ciekawe inicjatywy związane z innowacjami w logistyce. Dnia 27 czerwca br. na zaproszenie Business France przedstawiciele firmy uczestniczyli w konferencji w Ambasadzie Francji w Polsce organizowanej pod hasłem „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju. Polsko –francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji”. Ponieważ Francja znajduje się w czołówce państw jeśli chodzi o europejski rynek samochodów elektrycznych, wiele firm francuskich może już mówić o szerokim doświadczeniu, wadach, zaletach ale i wyzwaniach związanych z wdrażaniem elektromobilności w miastach. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele polskich i francuskich firm, oraz przedstawiciele władz miast zainteresowanych wdrażaniem elektromobilności. 
Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast Polskich i AVERE France. Podczas konferencji zaprezentowały swoją działalność takie firmy jak Borne Recharge Service, E-totem, Freshmile Services, Gireve oraz Nexans
Nie zabrakło jednak polskiego głosu w temacie rozwoju elektromobilności. Rozwiązania wdrażane w polskich miastach przedstawiła wiceprezydent Gdyni – p. Katarzyna Gruszecka-Spychała, Główny specjalista Wydziału Infrastruktury Miasta Rzeszowa – p. Zbigniew Rudnicki oraz p. Piotr Misiak z Urzędu Miasta Wrocławia. 
Podczas biznesowych spotkań networkingowych była okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i rozpoczęcia rozmów na temat wdrażania innowacyjnych projektów w przyszłości, już na kanwie współpracy polsko-francuskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie i z pewnością wykorzystamy nowe kontakty biznesowe oraz zdobytą wiedzę.

więcej >>>

artykuł w gazecie puls biznesu

Ritex Logistic Operator zaprasza do lektury dzisiejszego Puls Biznesu a w nim artykułu redaktora Pana Pawła Wiśniewskiego pt.: „ Polski dron przyszłością logistyki”. Artykuł dotyczy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Specjalna Strefa Ekonomiczna, którego budowa rusza już w sierpniu br. a przewidywane otwarcie inwestycji jest planowane na II kwartał 2018.

więcej >>>
archiwum wydarzeń
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-09-25
USD 3,5866 +0,60%
EUR 4,2698 -0,11%
CHF 3,6887 +0,22%
GBP 4,8543 +0,36%
Wspierane przez Money.pl
certyfikat1certyfikat1certyfikat1certyfikat1