strona główna
strona główna
wydarzenia
wydarznia

Wydarzenia

Lipcowe wydanie magazynu miesięcznika Kapitał Polski o RITEX

Serdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu miesięcznika Kapitał Polski a w nim w dziale Gospodarka na stronie 25 artykułu pt." Drony będą pomagać w intermodalmnym centrum logistycznym". Pełne wydania lipcowego magazynu Kapitał Polski można pobrać za darmo pod tym adresem: http://kapitalpolski.pl/wp-content/uploads/2017/07/kapital_polski-2017-07-www.pdf

więcej >>>

Strefa Biznesu Gazety Wrocławskiej - Intermodalne logistyczne centrum badawczo-rozwojowe RITEX LOGISTIC OPERATOR

Serdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu Strefa Biznesu Gazety Wrocławskiej:

http://www.gazetawroclawska.pl/strefa-biznesu/a/intermodalne-logistyczne-centrum-badawczorozwojowe-ritex-logistic-operator,12248881/?czy_podglad=t

 

więcej >>>

IV Spotkanie Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego w VW Polkowice

Dania 22 czerwca br. w zakładzie VW Polkowice odbyło się kolejne czwarte już spotkanie członków Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM) przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz firm z branż około towarzyszących zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Grupa Logistyczna działająca p...rzy klastrze zrzesza w swych szeregach specjalistów, ekspertów, menadżerów oraz kadrę kierowniczą, która odpowiada za zarządzanie logistyką w swoich przedsiębiorstwach.

Celem naszego ostatniego spotkania było przedstawienie nowych członków oraz poznanie dobrych praktyk w obszarze logistyki na przykładzie "case study" zakładu produkcyjnego VW w Polkowicach. Dziękujemy bardzo Panu Bogdanowi Gniewek za oraz Panu Marcinowi Aksamitowi ze strony VW Polkowice za owocne szkolenie a także zwiedzenie fabryki. Kolejne spotkanie naszej Grupy Logistycznej odbędzie się już po wakacjach we wrześniu br.

więcej >>>

Rozpoczęcie dystrybucji krajowej dla Carrefour

Kolejne wielkie wydarzenie dla Ritex Logistic Operator! W środę 12 lipca 2017 z magazyn Ritex przy ul. Hangarowej 5 w Legnicy opuściło pierwsze zamówienie od Carrefour Polska dla Meray. Jutro rano zostanie dostarczone do centrum logistycznego Carrefour w Bydgoszczy. Jest to kolejna sieć handlowa w Polsce po Auchan, Stokrotka i Żabką do której Ritex podjął się dystrybucji krajowej w ostatnim roku. Już wkrótce wspólnie z Meray rozpoczniemy dystrybucję dla nowego klienta na Białorusi, szczegóły już niebawem.

więcej >>>

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wydania Wiadomości TV Legnica o godz. 17:40 w telewizji regionalnej Dami TV z reportażem dotyczącej nowej inwestycji Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Zapraszamy państwa do programu telewizji regionalnej Dami TV o nowej inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wartej 30 mln PLN. Inwestorem jest polska firma Ritex Logistic Operator , dla której Instytut INTL koordynuje cały projekt oraz pomaga wdrażać najnowsze rozwiązania logistyczne, w tym drony do praktycznego zastosowania w obiektach wielkopowierzchniowych. Planowane otwarcie inwestycji w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest przewidziane na drugi kwartał 2018 roku.

http://www.damitv.pl/wiadomosci/10936,okiem-kamery-logistyka-przyszlosci-czyli-nowa-inwe

więcej >>>

Seminarium „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju”, polsko-francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji

Ritex Logistic Operator nieustannie angażuje się w ciekawe inicjatywy związane z innowacjami w logistyce. Dnia 27 czerwca br. na zaproszenie Business France przedstawiciele firmy uczestniczyli w konferencji w Ambasadzie Francji w Polsce organizowanej pod hasłem „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju. Polsko –francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji”. Ponieważ Francja znajduje się w czołówce państw jeśli chodzi o europejski rynek samochodów elektrycznych, wiele firm francuskich może już mówić o szerokim doświadczeniu, wadach, zaletach ale i wyzwaniach związanych z wdrażaniem elektromobilności w miastach. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele polskich i francuskich firm, oraz przedstawiciele władz miast zainteresowanych wdrażaniem elektromobilności. 
Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast Polskich i AVERE France. Podczas konferencji zaprezentowały swoją działalność takie firmy jak Borne Recharge Service, E-totem, Freshmile Services, Gireve oraz Nexans
Nie zabrakło jednak polskiego głosu w temacie rozwoju elektromobilności. Rozwiązania wdrażane w polskich miastach przedstawiła wiceprezydent Gdyni – p. Katarzyna Gruszecka-Spychała, Główny specjalista Wydziału Infrastruktury Miasta Rzeszowa – p. Zbigniew Rudnicki oraz p. Piotr Misiak z Urzędu Miasta Wrocławia. 
Podczas biznesowych spotkań networkingowych była okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i rozpoczęcia rozmów na temat wdrażania innowacyjnych projektów w przyszłości, już na kanwie współpracy polsko-francuskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie i z pewnością wykorzystamy nowe kontakty biznesowe oraz zdobytą wiedzę.

więcej >>>

artykuł w gazecie puls biznesu

Ritex Logistic Operator zaprasza do lektury dzisiejszego Puls Biznesu a w nim artykułu redaktora Pana Pawła Wiśniewskiego pt.: „ Polski dron przyszłością logistyki”. Artykuł dotyczy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Specjalna Strefa Ekonomiczna, którego budowa rusza już w sierpniu br. a przewidywane otwarcie inwestycji jest planowane na II kwartał 2018.

więcej >>>

artykuł w Rzeczpospolitej

Zapraszamy do lektury dzisiejszego wydania Rzeczpospolita a w niej artykułu redaktora Pana Michała Pawlaka pt." Dron rozpoczął budowę nowoczesnego centrum". Publikacja dotyczy wmurowania kamienia węgielnego dnia 20 czerwca br. pod budowę Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex Logistic Operator w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

więcej >>>

wizualizacji Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego

Zapraszamy do obejrzenia naszej wizualizacji Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex Logistic Operator, która powstaje w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w połowie 2018r, budowa rusza pod koniec III kwartału br.

więcej >>>

Artykuł w Gazecie Finansowej

Zapraszamy do lektury dzisiejszego wydania Gazeta Finansowa dotyczącego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inwestycji Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex Logistic Operator w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

więcej >>>

Relacja z wkopania kamienia węgielnego.

Zapraszamy do relacji filmowej i galerii zdjęć TV Regionalna z wczorajszej konferencji Polska liderem zarządzania i logistyki na mapie Europy, która towarzyszyła uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

http://regionfan.pl/zmiana-prawa-doda-dronom-skrzydel-wideo-foto/#prettyPhoto

więcej >>>

Wkopanie kamienia węgielnego

Historyczna chwila już za nami!!! Kamień węgielny pod inwestycję Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego Ritex Logistic Operator został dziś uroczyście wkopany w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Gmina Legnickie Pole. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia oraz z towarzyszącej jej konferencji Polska liderem zarządzania i logistyki na mapie Europy w LETIA Business Center - biznes, nauka, kultura. już wkrótce!

więcej >>>

Relacja telewizji polonijnej PePe TV

W związku z długo oczekiwanym rozpoczęciem inwestycji i uroczystością wmurowania kamienia węgielnego Ritex na 20 czerwca br. organizuje w Legnicy (LETIA Business Center - biznes, nauka, kultura.) konferencję pod tytułem: „Polska liderem zarządzania i logistyki na mapie Europy”..
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla właścicieli firm, członków zarządów, kadry zarządzającej, dyrektorów, menedżerów, przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych i uczelni wyższych, którego doskonałym pretekstem jest inwestycja firmy Ritex Logistic Operator i wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego obiektu logistycznego.

więcej >>>

Drony pomogą w logistyce i nie tylko – reportaż TV Regionalna

20 czerwca kamień węgielny pod budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego pod Legnicą dostarczy… dron. Nieprzypadkowo, bo dla tych latających maszyn inwestor zaplanował bardzo poważną rolę.

Na 3,5 hektarowej działce kosztem 25 mln zł powstanie obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Zatrudnienie w centrum, które gotowe ma być w drugiej połowie 2018 r., znajdzie początkowo 50 osób, a docelowo 100. W codziennych obowiązkach ludzi wspierać będą… latający pomocnicy.

więcej >>>

Wycieczka firmowa do Świnoujścia

W dniach 3-4 czerwca cały zespół naszej firmy wybrał się do Świnoujścia. Spędziliśmy miło i aktywnie czas podczas rejsu statkiem pirackim Roza Weneda - Świnoujście po Świnie oraz zwiedzania Podziemne Miasto na Wyspie Wolin.
Dziękujemy bardzo naszemu Szefowi Waldemarowi Michałowskiemu za ostatni wyjazd integracyjny firmy nad morze!

więcej >>>
archiwum wydarzeń
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-07-27
USD 3,6366 -0,80%
EUR 4,2650 +0,09%
CHF 3,8116 -0,75%
GBP 4,7774 +0,11%
Wspierane przez Money.pl
certyfikat1certyfikat1certyfikat1certyfikat1