• slider1
  • slider2
  • carousel jquery
  • slider4
slideshow javascript by WOWSlider.com v8.8m

Ritex z wykładem w MWSLiT we Wrocławiu

Współpraca Ritex Logistic Operator z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu ruszyła z Nowym Rokiem pełną para! Dnia 13 stycznia br. we Wrocławiu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań ze studentami, na którym zaprezentowaliśmy możliwości podjęcia praktyk i płatnego stażu w naszej firmie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy!

Spotkanie Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. już za nami. W dniu 11 stycznia br. Ritex Logistic Operator wziął udział wspólnie z innymi firmami zrzeszonymi w klastrze w podsumowaniu roku 2017 oraz wyznaczeniu nowych celów i strategii działania na 2018 rok.

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ritex odcinek 2

Jeszcze w grudniu udało się zamontować pierwsze elementy kratownicy pod dach wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej! Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji filmowej z placu budowy inwestycji, która oczywiście została sfilmowana z pokładu naszego drona!

Otrzymaliśmy zezwolenie na działalność w LSSE

Firma Ritex Logistic Operator, Inkubator Przedsiębiorczości otrzymał dzisiaj zezwolenie na działalność na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Zezwolenie z rąk prezesa Witolda Lecha Idczaka oraz wiceprezes Doroty Giżewskiej przyjął zarząd firmy - Waldemar Michałowski i Łukasz Michałowski.

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ritex

Wbicie pierwszego słupa pod inwestycję Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej już za nami! Wkrótce wrócimy z kolejną relacją z placu budowy sfilmowanego z pokładu naszego drona

Testowanie Dronów Ritex - listopad 2017

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z ostatnich testów dronów Ritex, pomyślnego transportu 8 kg paczki oraz próbnych lotów drona strażnika, który będzie monitorował powstające właśnie wielofunkcyjne Intermodalne Logistyczne Centrum Badawczo - Rozwojowe Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Wywiad w programie "Porozmawiajmy o biznesie"

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Pani Ewy Rogozińskiej z cyklu "Porozmawiajmy o biznesie" z Panem Arkadiuszem Żurkiem Dyrektorem Generalnym w Ritex Logistic Operator na temat inwestycji i wykorzystania dronów w Intermodalnym Wielofunkcyjnym Centrum Logistycznym które właśnie powstaje w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Zapraszamy do obejrzenia!

Zaproszenie na galę przedsiębiorczości

Kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator! Na zaproszenie Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa weźmiemy udział w uroczystej gali przedświątecznej połączonej z podsumowaniem naszej wspólnej działalności z Izbą AHK, który odbędzie się dnia 14 grudnia br. w Hotelu Sofitel w Wrocławiu.

Nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Jest nam miło oznajmić ,że Ritex Logistic Operator podpisał umowę o współpracy Międzynarodowa Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Dnia 22 listopada 2017 odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Ritex ze studentami uczelni we Wrocławiu. Ritex uruchomił program płatnych praktyk dla studentów kierunków logistycznych i zamierza inwestować w kapitał ludzki młodego pokolenia. Spotkanie w ostatnią środę zapoczątkowało cykl kolejnych wizyt na uczelni. Dziękujemy bardzo za serdeczne przyjęcie i liczną obecność podczas naszego wystąpienia. Do zobaczenia w grudniu!

Misji studyjnej do Ambergu i Norymbergii

Misja studyjna do Ambergu i Norymbergii, która miała miejsce w dniach 9-10 listopada 2017. Wspólnie z Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz firmami z regionu Dolnego Śląska przedstawiciele Ritex Logistic Operator mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami Rewolucji Przemysłowej 4.0 na przykładnie m.in. fabryki Siemens.

WYJAZD FIRMOWY 14-15-X-2017

W dniach 14-15 października grupa naszej firmy wybrała się do Szczawna Zdroju. Spędziliśmy miło i aktywnie czas podczas zwiedzania browaru Opat w czeskim Broumovie, spaceru podniebną kładką w Jańskich Łaźniach oraz zwiedzania Kompleksu Riese w Walimiu.

Dziękujemy bardzo naszemu Szefowi Waldemarowi Michałowskiemu za wyjazd integracyjny firmy w góry pogranicza Czech i Dolnego Śląska!

RELACJA Z KONFERENCJI ADVANCED SUPPLY CHAIN BVL I EUROLOGISTIS 21-09-2017

Dnia 21 września w Warszawie odbyło się wspólne przedsięwzięcie dwóch organizacji – BVL International, międzynarodowego stowarzyszenia, wiodącego prym we wdrażaniu założeń Przemysłu 4.0 i Wydawnictwa Eurologistics – konferencja Advanced Supply Chain. Podczas konferencji wystąpił również Arkadiusz Żurek dyrektor generalny w Grupie Ritex który opowiedział o nowym innowacyjnym projekcie – Intermodalnym Logistycznym Centrum Badawczo-Rozwojowym Ritex Logistic Operator. Powstający ...w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. obiekt będzie sterowany własnym systemem inteligentnego zarządzania, obejmującym cztery zintegrowane systemy składowe: efektywny system energetyczny, innowacyjny system ochrony perymetrycznej i warunków przechowalniczych, inteligentny system oświetlenia we wszystkich strefach oraz system informatyczny zintegrowanego zarządzania procesami logistycznymi. Na terenie Centrum powstanie część przemysłowa, chłodnicza, magazyn wysokiego składowania, ale także przestrzeń do prowadzenie testów i lądowisko dla dronów. Ritex pracuje nad wykorzystywaniem dronów w logistyce (dostawy paczek), a obecnie wykorzystuje je w monitoringu perymetrycznym. Otwarcie centrum logistycznego Ritex przewidywane jest na koniec II kwartału 2018r.

WIZYTA W 3LP

W miniony piątek 22 września br. delegacja Ritex Logistic Operator odbyła szkolenie z nowoczesnych technologii magazynowych w centrum logistycznym 3LP SA w Siechnicach. Dziękujemy bardzo Panu Piotrowi Suszowi - Menadżerowi Operacyjnemu Projektów Logistycznych za organizację naszej wizyty i przekazaną wiedzę.

RUSZAMY Z BUDOWĄ

Ritex Logistic Operator ma przyjemność ogłosić zakończenie postępowania przetargowego na budowę intermodalnego wielofunkcyjnego centrum logistycznego w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Generalnym wykonawcą została wybrana firma Trasko Invest Sp. z o.o. z Ostrzeszowa. W dniu wczorajszym tj. 14 września br. została podpisana umowa oraz odbyło się przekazanie działki Ritex dla wykonawcy. Nadzór inwestorski będzie pełniło Przedsiębiorstwo Budowalne MIKKO Michał Domagała z Głogowa. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to 30 czerwca 2018 roku. Gratulujemy zwycięzcy firmie Trasko oraz dziękujemy bardzo wszystkim pozostałym uczestnikom przetargu, życząc im powodzenia w innych projektach.

XXV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO (MSPO) W KIELCACH

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach już za nami! W dniach od 5 do 8 września br. Dolnośląski Klaster Lotniczy przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspólnie Ritex Logistic Operator wystawił się z własnym stoiskiem. Kielecki Salon Obronny to kolejne pod względem wielkości po paryskich Eurosatorach i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świad...czą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Tegoroczna jubileuszowa edycja MSPO odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy i podobnie jak w 2016 wypadła rekordowo. Na tym wielkim wydarzeniu pojawiali się wystawcy niemal z całego świata. Oprócz Polski przyjechały firmy z Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wśród wystawców znaleźć można było największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Swoje osiągnięcia militarne zaprezentowało aż 614 firm z 30 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 22 tysiące gości. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej. Targi MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

RITEX LOGISTIC OPERATOR ZOSTAŁ PARTNEREM STRATEGICZNYM TEGOROCZNEJ EDYCJI OKTOBERFEST 2017!

Ritex Logistic Operator został partnerem strategicznym tegorocznej edycji Oktoberfest 2017! Już za 2 tygodnie 15 września 2017r. o godz. 18:00 w należącym do Muzeum Miejskiego Arsenale we Wrocławiu odbędzie się INTERNATIONAL OKTOBERFEST. To największe biznesowe wydarzenie w regionie organizowane wspólnie przez izby gospodarcze: Brytyjsko-Polską Izbę Handlową, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK i Amerykańską Izbę Handlową. Wydarzenie jest organizowane corocznie od 13 lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli biznesu z Dolnego Śląska.

RELACJA Z OTWARCIA FABRYKI BORGERS CS POLSKA

BORGERS CS Polska otworzyła 24 sierpnia br. na terenie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Złotoryi swoją najnowszą fabrykę. Jest to pierwsza inwestycja niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive w Polsce. Firma zamierza zainwestować w I etapie ponad 127 mln zł , a docelowo ponad 220 mln zł . Borgers początkowo stworzy 100 nowych miejsc pracy w regionie, a latach 2019 - 2020 zwiększy zatrudnienie do 500 - 600 pracowników. W uroczystym otwarciu fabryki wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. W otwarciu nowoczesnej inwestycji wzięli również udział Prezes LSSE S.A. Witold Lech Idczak oraz wiceprezesi : Dorota Giżewska i Krzysztof Sadowski oraz przedstawiciele Ritex Logistic Operator .

AUDYCJA POLSKIE RADIO 26-VII-2017Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji Klaudiusza Madeja z Polskie Radio dla Zagranicy - Redakcja Polska na temat Intermodalnego logistycznego Centrum Badawczo Rozwojowego Ritex Logistic Operator w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

ZAPROSZENIE NA OTWARCIE FABRYKI BORGERS POLSKA SP. Z O. O. W ZŁOTORYI

Zaproszenie na otwarcie fabryki BORGERS POLSKA Sp. z o. o. w Złotoryi to kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator. Niemiecki koncern Borgers SE & Co. KGaA to grupa kapitałowa z główną siedzibą w Bocholt, funkcjonująca na międzynarodowym rynku, która zatrudnia łącznie ponad 7 000 pracowników na całym świecie. Grupa Borgers specjalizuje w produkcji tekstyliów dla przemysłu motoryzacyjnego. Oddział i fabryka Borgers w Polsce znajduje się na terenie Legnickiej Specjalnej S...trefy Ekonomicznej w podsterfie Złotoryja. Na powierzchni 10,8 ha jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona produkcja systemów wygłuszeniowych do samochodów ciężarowych a docelowo w firmie znajdzie zatrudnienie 600 pracowników. Kolejny drugi i trzeci etap rozbudowy fabryki Borgersa w Złotoryi jest planowany na lata 2018-2020 tak więc zbiegnie się to mi.in z otwarciem wielofunkcyjnego intermodalnego centrum logistycznym Ritex w Legnickim Polu, które zaplanowane zostało na koniec II kwartału 2018 roku.

RITEX LOGISTIC OPERATOR CZŁONKIEM POLSKO-NIEMIECKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ

Jest na miło poinformować, że z dniem 19 lipca br. Ritex Logistic Operator został wpisany w poczet członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa AHK Polska (Deutsch-Polnische Industrie- und Handelskammer AHK Polen) jest nie tylko izbą bilateralną z największą ilością firm członkowskich w Polsce, ale również jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od dwudziestu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych a Ritex Logistic Operator będzie się mi.in. udzielał w sekcji logistycznej izby.

RITEX LOGISTIC OPERATOR ROZSZERZA DZIAŁALNOŚĆ O SPEDYCJĘ MORSKĄ

Ritex Logistic Operator rozszerza działalność o spedycję morską. We współpracy z ROHLIG SUUS Logistics rozpoczęliśmy obsługę kompleksowego chłodniczego importu warzyw i owoców z Egiptu do Polski. Dnia 4 lipca br. otrzymaliśmy list intencyjny od Röhlig Suus zapewniający o dalszej współpracy z powstającym Intermodalnym Logistycznym Centrum Badawczo – Rozwojowym w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Gmina Legnickie Pole, którego uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 30 czerwca 2018 roku.

LIPCOWE WYDANIE MAGAZYNU MIESIĘCZNIKA KAPITAŁ POLSKI O RITEXSerdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu miesięcznika Kapitał Polski a w nim w dziale Gospodarka na stronie 25 artykułu pt." Drony będą pomagać w intermodalmnym centrum logistycznym". Pełne wydania lipcowego magazynu Kapitał Polski można pobrać za darmo pod tym adresem:
http://kapitalpolski.pl/wp-content/uploads/2017/07/kapital_polski-2017-07-www.pdf

IV SPOTKANIE GRUPY LOGISTYCZNEJ DOLNOŚLĄSKIEGO KLASTRA MOTORYZACYJNEGO W VW POLKOWICE

Dania 22 czerwca br. w zakładzie VW Polkowice odbyło się kolejne czwarte już spotkanie członków Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM) przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz firm z branż około towarzyszących zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Grupa Logistyczna działająca p...rzy klastrze zrzesza w swych szeregach specjalistów, ekspertów, menadżerów oraz kadrę kierowniczą, która odpowiada za zarządzanie logistyką w swoich przedsiębiorstwach. Celem naszego ostatniego spotkania było przedstawienie nowych członków oraz poznanie dobrych praktyk w obszarze logistyki na przykładzie "case study" zakładu produkcyjnego VW w Polkowicach. Dziękujemy bardzo Panu Bogdanowi Gniewek za oraz Panu Marcinowi Aksamitowi ze strony VW Polkowice za owocne szkolenie a także zwiedzenie fabryki. Kolejne spotkanie naszej Grupy Logistycznej odbędzie się już po wakacjach we wrześniu br.

ROZPOCZĘCIE DYSTRYBUCJI KRAJOWEJ DLA CARREFOURKolejne wielkie wydarzenie dla Ritex Logistic Operator! W środę 12 lipca 2017 z magazyn Ritex przy ul. Hangarowej 5 w Legnicy opuściło pierwsze zamówienie od Carrefour Polska dla Meray. Jutro rano zostanie dostarczone do centrum logistycznego Carrefour w Bydgoszczy. Jest to kolejna sieć handlowa w Polsce po Auchan, Stokrotka i Żabką do której Ritex podjął się dystrybucji krajowej w ostatnim roku. Już wkrótce wspólnie z Meray rozpoczniemy dystrybucję dla nowego klienta na Białorusi, szczegóły już niebawem.